melanomy.cz
  Centra léčby melanomu mapicka4.gif

Diskusní fórum pacientů

Vážení pacienti a příbuzní pacientů,

vstoupili jste do rubriky diskusního fóra pacientů s maligním melanomem. Pokud máte zájem, můžete zde přispět svým sdělením do pacientského fóra. Uvítáme jakýkoliv názor, komentář, pocitovou rozvahu, ale i zajímavost vážící se k Vaší diagnóze.

Upozorňujeme, že se nejedná o poradnu, a proto nemůžeme na vaše dotazy v této rubrice reagovat. Děkujeme za pochopení.

*Vaše jméno:

Váš email:

*Váš příspěvek:

 

30.11.2009 10:11 Milan Čeřovský   < gmajlo@gmail.com >

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda je trhání chloupků z pih a znamének škodlivé nebo jestli to má vůbec nějaký vliv. Děkuji za odpověď.

29.09.2009 14:09 Ivana Ondrová   < IOndrova@seznam.cz >

Dobrý den,zdravím všechny,kteří bojují se strachem z melanomu.Je to asi dva měsíce,co jsem si objevila podezřelé znaménko,které se zvětšovalo,mělo nepravidelně okraje,různě zbarvené,dosahovalo velikosti 5,5 mm.Kožní lékařka mě okamžitě poslala do melanomové komise v Brně,s podezřením právě na tento typ nádoru.Vůbec jsem strachy nemohla spávat,všechny příznaky,jak jsem si vyhledala na internetu tomu odpovídaly.mám dvě děti a já celou dobu myslela jen na ně,že jim přeci nemůžu nic zlého udělat,že mě ještě potřebují.Dnes jsem se vrátila z kontroly v Brně,kam jsem si jela po excisi pro výsledky z histologie-NEGATIVNÍ-dyspalstický névus.Takže nevěšte hlavy i hrozivě vypadající znaménko nemusí nutně znamenat RAKOVINU-tím ale nechci říct,abyste jste cokoliv zanedbali-pokud se něco nezdá,utíkejte k lékaři.Radši stokrát zbytečně!!!!!Ivana

21.09.2009 12:09 Pája

Milá Jarmilo,
držím Vám moc a moc palce. Vypadá to, že na tom budete velmi podobně, jak jsem byla já. Zřejmě Vás tedy čeká ještě ultrazvukové vyšetření břicha a nejbližších mízních uzlin a RTG plic a pak vyšetření sentinelové uzliny, kterému se určitě nebraňte. Probíhá přesně tak, jak je popsáno tady na stránkách a nebolí úplně stejně jako odstranění melanomu samotného. Jelikož jste přišla včas, tak bude výsledek s největší pravděpodobností negativní a vy budete mít konečně zase klid. Zbydou jen nepříjemné vzpomínky a jizvičky a jednou za čas budete muset docházet na kontrolu.
Zdravím Vás Pája

16.09.2009 14:09 Jarmila   < j.viznerova@centrum.cz >

Ahoj všichni jež se potýkáte s melanomem.
Já jsem si ho objevila v polovině srpna na zádech v blízkosti páteře.Po návštěvě dermatologa jsem absolvovala vyšetření viziodermem,kde bylo opravdu vyřčeno podezdření na melanom.Během 3 dnů jsem si toho "vetřelce" nechala vyříznout,samozdřejmě i s ochraným lemem,ale pak následovalo čekání na histologii.Tu jsem se dozvěděla právě dnes - plošně sířící se melanom,s tím ,že jserm přišla včas a je možnost nějakého řešení.Vím,že to není konec všeho vyěetřování a sledování ale mám dobrou prognózu.Nebýt našich nových výtahů s jinak stavěným zrcadlem než mám doma,tak nevím,jak by vše pokračovalo,tam jsem ho poprvé uviděla.Teď mám naději.Držím všem i sobě palce ,pěsti a nevzdávat to.Jarmila

14.09.2009 21:09 David   < dsup@seznam.cz >

zdravím, je možné, abych měl ve skoro 14 letech melanom s rakovinou? je velky cca 0,4 x 0,3 cm a vyrustaji z nej chlupy stejne, jako jinde na ruce. dekuji

14.09.2009 17:09 Urbášek   < fupv@centrum.cz >

Dnes jsem posílal k ám mail s dotazem k melanomu, něco se mi objevilo v došlé poště, ale hned to zmizelo.
Pokud to byla Vaše odpověď, prosím o nové odeslání.
Dík Urbášek

09.09.2009 15:09 Iveta   < IvetaSlepickova@seznam.cz >

Pro Honnzika:
Zdravím,podle mého názoru,záleží jak velký ten nádor je. Ale myslím si,že pro jistotu bych raději volila klasický chirurgický zákrok. Raději toho vzít trošku víc,než aby tam pak ještě něco zůstalo. Mohu doporučit nemocnici v Českých Budějovicích. Mají dobře vybavenou nemocnici a i přístup personálu je v pohodě. Držím palečky,aby to dobře dopadlo, pokud tedy už nemáte po operaci :-)
Iveta

24.08.2009 14:08 Sonja   < SonjaX67@seznam.cz >

Zdravím všechny,
dokážu si představit, co prožíváte, protože jsem jeden čas s diagnozou maligní melanom také žila. Naštěstí se tenkrát lékaři mýlili anebo jsem přišla s předstihem.
Už od narození jsme měla dole na zádech blízko páteře mateřské znaménko. V dospělosti bylo veliké asi 1 x 2 cm, tmavě hnědé, nevystouplé a hladké. Asi před 4 lety začalo znaménko na některých místech blednout a na okrajích tmavnout a hrbolatět. Také začalo svědit.
Kožní lékařka mě okamžitě poslala do Brna na Žlutý kopec na melanomovou komisi, kde mi od stolu řekli diagnozu - melanom a hned mi přidělili termín operace.
Období do operace bylo pro mě psychicky velice náročné. Při operaci mi preventivně odebrali spádové uzliny v obou podpaží a na zádech jsem měla operační ránu od páteře až k boku. Rána se mi špatně hojila a trvalo 3 měsíce než přestala "téct" a zacelila se. Už také proto jsem byla velice překvapená a šťastná, že veškeré výsledky byly negativní. Nyní už nemusím chodit na kontroly a na znaménko mi zbyly jen vzpomínky v podobě nehezkých jizev. Ale hlavně že to dobře dopadlo.

20.08.2009 22:08 monika

Taky jsem měla maligní melanom,potom jsem si musela rok píchat imunoterapii,vše jsem dobře zvládla.Proto vám ostatním vzkazuji,pokud se právě léčíte,buďte silní a věřte,že to zase bude v pohodě.Monika

11.08.2009 00:08 Honnzik   < honnzik@seznam.cz >

Dobry den,
Chci se zeptat kterou operacni metodu zvolit pri nadoru na prostate.

1. tradicni chirurgicky zakrok - nemocnice Bulovka (za cca 1 mesic)
2. Laparoskopie
3. Operace robotem - Vojenska nemocnice - za cca 3 mesice

Podle toho co jsem cetl, pri laparoskopii se nemusi podarit odstranit vse, stejne tak pri operaci robotem ..
Vychazi mi z toho jako nejlepsi klasicky chirurgicky zakrok (bohuzel s Bulovkou mam velmi negativni zlusenost pri lecbe rakoviny plic meho pribuzneho ..)
Diky
Jan

<< nejnověší  -  < nověší  -  starší >  -  nejstarší >>

Plážové oblečení
Objednávka plakátu
© Dermatovenerologická klinika 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, 2005