melanomy.cz
  Centra léčby melanomu mapicka4.gif

Diskusní fórum pacientů

Vážení pacienti a příbuzní pacientů,

vstoupili jste do rubriky diskusního fóra pacientů s maligním melanomem. Pokud máte zájem, můžete zde přispět svým sdělením do pacientského fóra. Uvítáme jakýkoliv názor, komentář, pocitovou rozvahu, ale i zajímavost vážící se k Vaší diagnóze.

Upozorňujeme, že se nejedná o poradnu, a proto nemůžeme na vaše dotazy v této rubrice reagovat. Děkujeme za pochopení.

*Vaše jméno:

Váš email:

*Váš příspěvek:

 

28.04.2011 13:04 Simona   < klimosi@centrum.sk >

Markéta ahoj ja som zo Slovenska tiež mám melanom som po dalšej operácii tak ako tebe aj mne vybrali všetky uzliny brala som rok intron a teraz som si pred 2 mes našla uzliny som po operácii a neviem čo ma ešte čaká ak môžeš ozvi sa mi na email klimosi@centrum.sk dakujem

21.04.2011 20:04 Markéta   < hlasnam@seznam.cz >

Kryštofe,raději ať si ten tvůj kamarád s tím zajde.Nemusí to být nic,ale pokud stále stroupek a zase odpadne a znovu je,tak ať raději s tím jde.Je to otázka chvilky,kukne na to takovou lupou,popřípadě ho pak pošlě na vyříznutí.Ať pak nelituje,že už bude pozdě.Já čekala půl roku neli dýl a dopadla jsem tak jak jsem dopadla.Dokonce mi kožní doktorka řekla,že melanom nemusí být v místě zanmínka,ale i vedle něj.Držím kamarádovi pěsti,ať má vše v pořádku.Pa

15.04.2011 15:04 Krystof   < eesti@centrum.cz >

MAM DOTAZ
MUJ KAMARAD MA NA SPANKU,SPIS POBLIZ LICNI KOSTI,PODIVNE ZNAMINKO.MA TO VELIKOST KOLEM 1 CM,JE PLOHE,TAKOVE NAHNEDLE BARVY,TVARY POLMESICE.ZAJIMAVE JE ZE PORAD MU ODRUSTA STROUPEK,ODPADNE A ZASE ODRUSTA.PRIJDE MI TO DIVNE,TOTIZ NA ZDRAVE POKOZCE STROUPEK ROSTE JEDNOU.
MAM PODEZRENI ZE SE JEDNA O JAKYSI DRUH MELANOMU,MOZNA SE PLETU,NECHCI HO DESIT,ALE K KOZNIMU NECHCE JIT,TVRDI ZE JE TO NORMALNI.

12.04.2011 10:04 Markéta   < hlasnam@seznam.cz >

Zdravím.Psala jsem tu příspěvek o mém melanomu.Druhá operace proběhla úspěšně,už je vše venku.Teď se mi pro změnu kvůli odebraných sentynel a uzlin hromadí limfa,tak to musím co druhý den chodit punktovat.Prý to bude celkem trvat dlouho než si to najde nové cestičky.Jinak jsem ještě i nafasovala léčbu na rok ve formě péra,sama si to píchám.Už jsem z těch znamínem a z toho co jsem kvůli toho rprošla dost nervozní,ale snad už nic nikde nebude.

01.04.2011 12:04 Volín Tomáš   < volintomas@seznam.cz >

dobrý den,dnes jsem dostal výsledky po chirurgickém vyříznutí znaménka,ale nerozumím tomu,mohu dostat vysvětlení? Bunky névu jsou melan A pozitivní, v junkci HMB45 pozitivní,proliferační aktivita je minimální. Nevus nedosahuje do okrajů excize.Děkuji za odpoved

11.03.2011 11:03 Markéta   < hlasnam@seznam.cz >

Dobrý den.Na otázky typu:Mám si zajít na vyšetření se znaménkem,které se mi nezda? ANO!!!!!
Já jsem čekala asi rok a teď?Diagnoza MELANOM.Měla jsem to na béci,takže vyříznutí kůže na každou stranu 2cm a hluboko až ke svalu,takže tam mám teď díru.Hned i odebrali sentynelovy uzliny a ty šly na rozbor.Našli tři a v jedna je chycená.Za čtyři dny jdu na další operaci,budou mi vybírat všechny uzliny z třísel a opět čekání na výsledky. Bude mi v červenci 30let a mám dvě děti 9let a 5let.
Nečekejte na nic a běžte za včas!!!

05.01.2011 22:01 Jana

Dobrý večer...dneska jsem se tak škrábala na ramneni a říkám si mám tam strupy..kouknu se a ne,vznikly mi malé pohy,znaménka,které maí´jí srsný povrch a jakoby černé-.hnědé stroupyk,takové krupicky na povrhu.Musím říct,že mam více jak 50 znamének a je jich poslendí dobou více. Navštevovala jsem solárium a jsem fototypp 2-3 jak kld
y.Někdy hnědnu někdy jen rudnu,i když asoi spíš trojka...mám strach,že je to melanom...

26.11.2010 15:11 Martin   < natan@centrum.sk >

Renatka este vysvetlim in situ - "na mieste" To znamena,ze nadorove bunky su len na znamienku a nesiria sa zatial prec do spadovych uzlin a dalsieho tkaniva.

26.11.2010 15:11 Martin   < natan@centrum.sk >

Renatka in situ je prve stadium.Si zdrava!!

07.10.2010 15:10 Michaela   < viva.italia@seznam.cz >

Zdravím všechny, kteří tady řeší, zda jít či nejít s pozřelým znaménkem k lékaři...

Jděte!!! Taky nechodím k lékařům ráda, ale když něco zanedbáte a nepřijdete včas, budute docházet k lékářům už pořád. Mám rakovinu kůže a vím, o čem mluvím. Vyšetření na kožním nebolí, o nic nejde a vy budete moci v klidu spát.

<< nejnověší  -  < nověší  -  starší >  -  nejstarší >>

Plážové oblečení
Objednávka plakátu
© Dermatovenerologická klinika 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, 2005