melanomy.cz
  Centra léčby melanomu mapicka4.gif

Přečetli jsme

Krémem proti slunci se maže jen 15 % mužů

Opalování je nezdravé. Riziko paradoxně nejvíce podceňují ti, kteří se opalují "dobře" - tedy dohněda. Nespálí se a mají pocit, že jim nic nehrozí. Kůže má však dlouhou paměť.

více...

Na spálení od slunce pomáhá lidové léčitelství

Navzdory varování odborníků se lidé stále opalují. Letošní opožděné léto navíc vede k tomu, že si kůže nemohla na slunce zvykat pomalu a spálí se. Jak ji ošetřit?

více...

Slunce vám neublíží - Letní servis ve 20

S blížící se sluneční sezonou řešíme každý rok podobné otázky. Jak se o sebe v horkých dnech správně starat? Jedno je jisté. Ať už patříte k těm, které se bez opalování neobejdou, nebo jste naopak vyznavačkou stínu či polostínu, před sluncem v létě zkrátka není úniku. Abyste si ho užila plnými doušky a zároveň vyvázla se zdravou kůží, buďte před ním o krok napřed.

více...

Češi si jezdí k moři pro riziko rakoviny kůže

Češi mohou v blízké budoucnosti zaplatit tvrdou daň za svou zálibu cestovat k moři. Vystavovat své středoevropské bledé tělo nárazově intenzivnímu jižnímu slunečnímu záření je skoro jako vypisovat si žádanku na vyšetření do onkologické ordinace.

více...

Solária před dovolenou? Vyhozené peníze

Před dovolenou u moře do solária, aby si kůže "zvykla"? Zbytečná investice, míní odborníci. Opálení z domova vás totiž dostatečně neochrání. Bez kvalitního krému se na jižním slunci neobejdete.

více...

Budou z nás černoši?

Důvod? Žhavá léta a většinou i celé slunečné roky, které prožíváme, nás mění. Stanou se z nás Afričané? Podle odborníků to rozhodně vyloučené není!

více...

Naděje - Léčba nádorů světlem a mastí

Kožní nádory jsou sice nejčastější formou rakoviny, lze je však poměrně úspěšně léčit. Jsou totiž na rozdíl od jiných nádorů dobře viditelné. Jenže pacient musí včas navštívit lékaře a nepodléhat různým mýtům.

více...

Rychle přibývá rakoviny kůže

Rakovinu kůže má čím dál více lidí. Počet případů této velmi nebezpečné formy zhoubné choroby za posledních patnáct let narostl téměř o 90 procent. Podle lékařů za to může změna životního stylu - Češi častěji jezdí na dovolenou na jih a opalují se v soláriích.

více...

Rakovinu kůže lidé podceňují

Rakovina kůže roste závratným tempem. Je nejčastějším druhem zhoubného nádoru vůbec. Tvoří 25 % ze všech typů rakovin. Když se zachytí včas, bývá překvapivě snadno řešitelná. Pokud ji pacient zanedbá, šance na úspěšnou léčbu se dramaticky zmenší.

více...

Čechy zabíjí bůček, slunce a cigarety

V případě rakoviny kůže, která je novodobou českou hrozbou, však jde o tisíce nových nemocných ročně. Tento druh nádoru je dokonce u mužů i u žen nejčastější. "Hlavní viník je v tomto případě jasný - slunce," říká onkoložka Petra Tesařová. Někdy přitom k vyvolání nemoci může stačit i jediná dovolená.

více...

Poradna

ptejte se

Na Vaše otázky bude písemnou formou odpovídat PhD. MUDr. Monika Arenbergerová.

Diskusní fórum pacientů

> vstoupit do diskuse <
Plážové oblečení
© Dermatovenerologická klinika 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, 2005