melanomy.cz
  Centra léčby melanomu mapicka4.gif

Zdravím všechny lidičky,kteří navštívili tyto stránky .....

Jmenuji se Iva,je mi 45 let a mám rakovinu kůže.

Vše začalo zvětšením mateřského znaménka na zádech. Nechala jsem si ho vyříznout a z histologického vyšetření se zjistilo, že se jedná o maligní melanom. Následovalo vyšetření sentinelových uzlin, které dopadlo dobře a tak žádná další léčba nebyla nutná a já si oddychla....ale po osmi měsících se mi pod paždí (moje spádová oblast) udělala boule1 x 2 cm a po jejím chirurgickém odstranění a vyšetření byl výsledek-pozitivní.......A tak loni v červnu mi byly odstraněny mízní uzliny, jejichž vyšetření dopadlo dobře,byly negativní....tím se mi hodně ulevilo....Další léčba, kterou již 8 měsíců absolvuji je aplikace interferonu alfa.....píchám si injekce pomocí pera a to 3x týdně. Začátek této léčby byl docela těžký,psychicky jsem to moc nezvládala a také aplikace léku byla ve větší dávce a tak jsem kromě mírných bolestí těla,jako když máte chřipku cítila velkou únavu, stále se mi chtělo spát a to jsem vzhledem k tomu, že již nemám malé děti vstávala v 10hod a to ještě unavená...ale to vše se postupem času zlepšilo a únava pozvolna také ustoupila. Po psychické stránce jsem se srovnala a dnes se cítím dobře, hlavně si vůbec nepřipouštím,že bych byla nemocná a pevně věřím tomu,že se vyléčím. Na podzim loňského roku jsem přibrala asi 10 kg a to mi hodně vadilo,necítila jsem se dobře a protože jsem si v průběhu léčení přečetla nějaké knihy o zdraví a zdravé výživě a také o léčení půstem, rozhodla jsem se tento půst držet.

A tak jsem 9.1.2008 zahájila hladovku :-))). Pila jsem pouze bylinkové čaje a vodu. Nejhorší byl první den,pak druhý a třetí...ale šla jsem do toho s takovým elánem a odhodláním, že další dny už jsem zvládala úplně bez problémů....naopak ustoupily bolesti krční páteře, žlázy na krku,které mě dříve trochu pobolívaly také přestaly bolet. Vůbec jsem necítila hlad a byla jsem plná energie, cítila jsem se moc dobře a tento stav přetrvává dodnes. Po 21dnech jsem půst ukončila a to s výsledkem o 12 kg méně....a obrovským elánem.

Píši sem tento svůj příběh proto,abych dodala odvahu a víru Vám, kteří se léčíte a nebo s léčbou teprve začínáte, protože i já v těch těžkých začátkách hledala na netu články a příběhy lidiček, kteří tuto nemoc mají a léčili se a nyní jsou v pohodě.....

Přeji Vám hodně štěstí a zdraví....s pozdravem Iva

Plážové oblečení
Objednávka plakátu
© Dermatovenerologická klinika 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, 2005